Hacamat Yaptırmak Büyüye İyi Gelir mi?

Hacamat geleneksel alternatif tıp yöntemlerinden biridir. Sadece ülkemizde değil hemen hemen tüm dünyada kabul edilmiş ve uygulanan bir tekniktir. Bu teknikte temel olan kirli kanın vücuttan atılması ve taze kan dolaşımının sağlanmasıdır. Sağlık açısından çeşitli faydalarının olduğu ve kimi hastalıklara da iyi geldiği kanıtlanmıştır. Her yıl binlerce insan alternatif tıp merkezlerinde hacamat yaptırarak sağlıklarına kavuşmayı arzulamaktadır. Peygamberimiz de bizzat hacamat yaptırmış ve bunu ümmetine tavsiye etmiştir. Kan aldırmanın en hayırlı yolu olarak bilinmektedir. Fiziksel sıhhat için hacamat çok önemli bir tıbbi yöntemdir, fakat insanlar hacamatın farklı özelliklerini de merak etmektedir. Örneğin büyüye olan etkisi gibi…

Hacamatın büyüye iyi gelmesi konusunda alimler genelde olumlu hüküm vermişlerdir. Evet, hacamat büyüye iyi gelir hatta bazı büyülerin bozulmasına yardımcı olur. Ancak bunun belli şartları bulunmaktadır. Hacamat her büyüye iyi gelmez ve her büyüyü bozma kudreti yoktur. Hacamatın bir büyü üzerinde etkisinin olması için o büyünün kişiye karşı yapılmış fiziksel bir büyü olması şarttır. Eğer büyü yoluyla bir kişi hastalık sahibi edildiyse ya da vücudunda ağrılar oluşturulduysa bu büyülerin zayıflamasında hacamatın olumlu etkilerinin olduğu görülmüştür. Tabii öncelikle büyü yapıldığından kesin olarak emin olunması gerekmektedir. Hem hacamat hem de büyü araştırması bu alanlarda yetişmiş kişiler tarafından yapılmalıdır.

Hacamat Büyüyü Bozar mı?

Hacamat Büyüyü Bozar mı?

İnsan bedenine yapılan ve sağlıksız bırakmayı amaçlayan basit büyüler hacamat yardımıyla bozulabilir. Genellikle ağrı ve acı sebepli büyüler bu sınıfa girer. Ancak, büyü yapılırken direkt size ait bir unsur kullanıldıysa hacamat tek başına etkili olmaz. İsim ve fotoğrafla yapılan büyüler hacamat ile bozulabilse de saç, tırnak gibi malzemelerle yapılan büyülere etkisi daha azdır. Bu yüzden hacamatın yanında büyü bozmak için de ritüeller uygulanmalı, bir alime danışılıp yardım istenmelidir. Hacamatı kendi ustası yaparken büyü bozma işlemini de ehil bir medyum gerçekleştirmelidir. Vücutta ağrı ve acıya sebep olan varlıklar musallat edilmiş olabilir ve bunları kovması çok kolay bir işlem değildir.

Hacamatın Sağlığa Yararları

Hacamatın büyü bozma dışında da insan sağlığına büyük faydaları bulunmaktadır. Sahabeden de birçok zat Peygamber Efendimiz’den hacamat ile ilgili güzel şeyler duyduklarını nakletmişlerdir. Hijyen değişmez bir kıstastır. Mutlaka hijyenik bir ortamda yapılmalıdır. Ayrıca bir uzman tarafından yapılmalıdır. Mahalle arası ya da merdiven altı yerlerden uzak durulmalıdır. Hacamat tamamen yasal bir alternatif tıp yöntemidir. Kan dolaşımı başta olmak üzere birçok hastalığa da iyi gelmektedir. İnsanı rahatlatan bir özelliğe sahiptir. Hacamat yaptırmanın yararları şu şekilde sıralanabilir:

 • Hacamat bedensel direncin artmasına yardım ederek bağışıklık sistemine olumlu katkı sağlar
 • Vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasına yarar
 • Ödemi bedenden atmaya faydalıdır
 • Beyin işlevlerine katkı sağlar ve taze kan üretimini destekler
 • Kalp, karaciğer rahatsızlıkları ve fıtığa iyi gelir
 • Göze iyi gelir
 • Dikkat dağınıklığını önler
 • Unutkanlığı engeller
 • Kolesterolü düzene sokar
 • Kan damalarını temizler ve rahatlatır
 • Cinsel sorunları ortadan kaldırmaya yardımcı olur

Hacamatın Sağlığa Yararları

Görüldüğü gibi hacamatın pek çok faydalı özelliği bulunmaktadır. Hacamat işlemi biraz kanlı olduğundan ve bıçak kullanıldığından bazı kişilere itici gelebilir, ancak bunu bir denemek ve ondan sonra karar vermek lazımdır. Geleneksel tıbbın en çok kullanılan tekniklerinden biridir ve modern tıp tarafından da kabul görmüştür. Hamilelerin, panik atak hastalarının, kalp hastalığı olanların ve organ nakli geçirenlerin hacamat olması önerilmemektedir. Hacamat sırt bölgesinde belli yerlere kesikler atılması ve vakumlu bardaklar sayesinde kirli kanın çekilmesi suretiyle yapılmaktadır. Özellikle kan tutanlar buna dayanamayabilir. Hijyenik bir ortamda yapılmazsa enfeksiyon riski de bulunmaktadır. Sağlıklı olmaya çalışırken eldeki sağlıktan da olmamak için mutlaka iyi bir yerde ve temiz bir ortamda, uzman ellerde yapılması gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Menü

Son Gönderiler