Büyü Belirtileri Neler?

Hemen hemen her insanın çocukluğundan beri yabancı olmadığı, altın günlerinde “ Hayriye geçen gün koltuğun altında muska bulmuş” denilerek ortamda tövbe çektiren kelime: Büyü.

Büyü nedir diye sorulduğunda farklı inanışlara sahip kişilerden farklı cevaplar alabilirsiniz. Temelde insanların doğa üstü, paranormal veya mistik yöntemlerle olayları ve nesneleri, dolaylı veya doğrudan da insanları etkileyebildiğini öne süren işlem ve uygulamalar ve bu uygulamaların çevresinde dönen bazı olaylar büyü olarak nitelendirilmektedir. Koruma, zarar verme veya fayda görme gibi amaçlarla yapılsa da büyünün en temel amacı çıkar sağlamaktır. Çevrenizdeki kişilerin çoğunlukla kendini veya çevresindekileri korumak, zarar vermek gibi amaçlarla yaptığını veya yaptırdığını duyabilirsiniz. Büyünün kutsallıkla ilişkisi bulunmamakla birlikte ahlaki yönden bir amacı da bulunmamaktadır. Günümüzde neredeyse bütün dinlerde ve inanışlarda yasaklanan bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

Büyü Ne İçin Yapılır?

Büyü ne için yapılır sorusu İslam dünyasında özellikle Kur’an-ı Kerim’de kötü niyetlerle yapıldığının hatta ve hatta insanların arasını açtığının altını çizmektedir. Bu sebeptendir ki Müslüman inanışında yasaklanmış bir olaydır. Yine Kur’an-ı Kerim’de geçen bir ayet olan “Ameller niyetlere göredir.” cümlesi bunu destekleyici niteliktedir.

Bununla birlikte Orta Çağ döneminde şifacıların şifa vermesi amaçlı yaptıkları ritüeller de büyüye girmektedir. Osmanlı döneminde askerlerin ayet yazarak denize atmaları ve savaş silahlarının üzerine ayet yazmaları Havas ilmi olarak adlandırılmakla beraber büyünün kapsamına giren bir diğer ritüeldir.

Buradan yola çıkılarak iyi amaçlı ve kötü amaçlı olmak üzere iki nedenden büyü yapıldığı söylenebilir. Günümüzde makam mevki sahibi olma, istediği kişiyi kendine bağlama, sevmediğiniz birinin başına musibet getirme, sevdiğiniz kişilere sağlık verme gibi çeşitli amaçlarla yapılmakta ve yaptırılmaktadır.

Büyü Belirtileri

Büyü Belirtileri

Büyü denilen olay enerjinin bir yerden başka bir yere aktarımıyla gerçekleştirilmesiyle ortaya çıktığından kişilere karşı yapılmış olan büyülerde ruhsal ve fiziksel açıdan değişiklikler görülmesi olasıdır. Örnek olarak verilebilecek büyü belirtileri şunlardır:

  • Vücutta hissedilen beklenmeyen sıcaklık hissi, kendinden geçme, kasılma ve titreme
  • Hastalandığını düşünme fakat neden bulamama
  • Aşırı uyuma isteği veya tam tersi şekilde hiç uyuyamama
  • Aşırı iştahsızlık veya aşırı yeme isteği
  • Eklem ağrıları, ense ve sırtta sertleşme
  • İnançlardan uzaklaşma
  • Öfke patlamaları ve aşırı sinirlilik
  • Bilinçsizce yapılan hareketler
  • Ruhsal bozukluk ve iç sıkıntısı
  • Nefes darlığı

Belirtilerin tamamının bir kişide var olması kesinlikle büyü olduğuna işaret etmez. Bu nedenle belirtilerin varlığı durumunda mutlaka bir uzmana başvurulmalıdır.

Büyü Bozma

Büyü yapıldığını düşündüğünüzde veya bunu tespit ettiğinizde ilk akla gelen şey büyü bozmanın nasıl yapılacağıdır. Üstünüzde, evinizin herhangi bir yerinde veya işinizde bulduğunuz muska tarzı büyülerin bozulması çok da zor değildir.

Büyü bozma için uygulanacak ilk adım tabi ki büyünün olup olmadığına emin olmaktır. Bu konularda bilgi sahibi değilseniz yapabileceğiniz en iyi şey büyü hakkında gerçekten bilgi sahibi olan ve bu işi ücretsiz şekilde yapan bir bilirkişi bulmaktır. Aksi takdirde ücret karşılığında bu işi yapan kişilerin büyü bozma işlemini gerçekten bilmiyor olması veya işlemi uzatarak daha çok ücret almaya çalışması çok muhtemeldir.

Büyüden Nasıl Korunurum?

Bu kadar kolay anlatılmasına karşın büyü, sanıldığından daha karmaşıktır. Kolay bir iş gibi görünse de herkes tarafından yapılması mümkün değildir. Herkes tarafından yapılamadığı gibi herkes üzerinde de etki göstermediğini belirtmekte fayda var. Müslüman inanışında büyüden korunmanın en etkili ve güzel yolu Allah’a sığınmaktır. İnancı olan kişiler genellikle iman ve dua yoluyla hem inançlarını yerine getirmekte hem de psikolojik olarak kendilerini rahatlatmaktadırlar.

Büyüden nasıl korunurum sorusunun cevabı Müslüman halkı için besleme getirmek ve bunun yanında İhlas, Felak ve Nas surelerini dilden düşürmemektir. İnanışa göre bu sureler Peygambere düşmanların yaptığı büyüleri bozmak için indirilmiştir.

İlgili Makaleler

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Menü

Son Gönderiler